Planeat
blog

Planeat není jenom revoluční nutriční aplikace, ale i přesvědčení velkého počtu odborníků, že společně dokážeme výrazně zlepšit dietetickou léčbu a stravovací návyky ve společnosti.

Nejnovější články

Šablona Dyslipidemie
novinka v Planeat

Všichni uživatelé aplikace Planeat mají ode dnes přístupnou už i novou šablonu určenou klientům a pacientům s diagnózou Dyslipidémie. Vhodné využití u pacientů s vysokým krevním tlakem, obezitou, srdečně-cévními onemocněními.

Planeat v studii
črevního mikrobiomu

Jsme velmi rádi, že i v tomto projektu byla nápomocná aplikace Planeat. Aplikace totiž kromě stravovacích plánů umožňuje i zpětnou diagnostiku.

Zdravé verze
tradičních receptů

Někdy stačí malá změna v použitých ingrediencích, případně ve vynechání těch nejkaloričtejších, a energetická hodnota jídla je v momentě někdy i o polovinu menší.

Smoothie recepty
v Planeat

Jejich největší výhodou je praktičnost přípravy. Smoothie jsou skvělá cesta jak si zjednodušit snídaně, svačiny nebo byť i večeře. Ideální je to jíst zejména, když nechceme, aby nám jídlo „stálo dlouho v břiše“ například 1 – 2 hodiny před tréninkem.

Novinky v aplikaci – uspořádání údajů a změna jazyka

Planeat neustále vylepšujeme tak, aby se s aplikací pracovalo co nejsnadněji a abyste klientům věděli dát přidanou hodnotu při poskytování poradenství ohledně životosprávy. Včera večer jsme proto nasadili 4 novinky.

Nové pomazánky
v Planeat

Už i dosud jste v Planeat měli výběr pomazánek, které byly zdravějšími variantami těch kupovaných například vajíčková nebo brynzová, ale také nepříliš běžné jako lilková s ořechy nebo pomazánka z tofu a sušených rajčat.

Nové polévky
v Planeat

Rozhodli jsme se pro naše uživatele pravidelně obohacovat naši databázi novými zajímavými recepty, nejen z tradiční české kuchyně, ale i něčím extravagantnějším, delikátním a zároveň s lehce dostupnými ingrediencemi a jednoduchou přípravou.

Šablona pro těhotné
novinka v Planeat

Ženy v období těhotenství a kojení jsou považovány za jednu z nejvíce ohrožených skupin obyvatelstva v souvislosti s nedostatečnou či nevyváženou výživou. Přitom právě nesprávná výživa zvyšuje riziko těhotenských komplikací.

Migrény
nová šablona v Planeat

Všichni uživatelé aplikace Planeat mají ode dnes přístupnou už i novou šablonu určenou klientům a pacientům s diagnózou migréna. Šablonu pro vás ve spolupráci s Planeat připravil prof. MUDr. Peter Valkovič, PhD.

Bábovka jako součást vyvážené stravy – nic nelogické

Obava klientů, že se musí vzdát sladkého, není na místě. Sladká chuť je jednou ze čtyř základních chutí a patří do našeho stravování. V našich jídelníčcích proto najdete i bábovku nebo koláč.

Rozšíření diabetologických šablon v Planeat

Cukrovka je v České republice jedním z nejčastějších onemocnění. Diabetem trpí více než milion lidí, v roce 2030 u nás bude až 1,3 milionu diabetiků, především 2. typ (zdroj). Proto v Planeat věnujeme i této diagnóze velkou pozornost.

Nové školení: Praktický manažment klienta v Planeat

Na základě našich zkušeností a množství zpětných vazeb jsme se rozhodli přinést vám novinku – školení Praktický management klienta v Planeat. Školení vzniklo přirozeně z potřeby našich uživatelů maximalizovat hodnotu výstupu z Planeat pro klienta.

Planeat díky Dagital Legal  pomáhá těm nejmenším

Iniciativa „Planeat pomáhá“ podporuje neziskové organizace, občanská sdružení a vědecké ústavy prostřednictvím finančních příspěvků od dárců. Nejnověji se donorem stala společnost Dagital Legal, která podpořila Národní ústav dětských nemocí.

Jak nastavit jídelníček pro sportovce, kteří chce přibrat

Praktičnost nastavení jídelníčku výkonnostního / vrcholového, popřípadě velmi aktivního rekreačního sportovce do značné míry rozhoduje o tom, zda se bude řídit vašimi pokyny, a zda bude změna stravovacích návyků úspěšná nebo ne.

Šablona “Max 5 ingrediencí”
novinka v Planeat

V posledních týdnech se vzhledem k výjimečné situaci ve státě postavila k plotně řada klientů, která běžně v uspěchané době nemá na vaření čas. Proto jsme pro ně připravili recepty vyvážené a snadné na přípravu.

Analýza stravování – silný nástroj v aplikaci Planeat

Pokud chceme s klientem dojet do cíle úspěšně, musíme znát jeho startovní čáru – tedy podrobně znát nejen jeho současný stav, ale i celou genezi problému a jeho osobní historii, která ho dovedla k nám. 

Nová šablona v Planeat:
“Kuchařka rychle a zdravě”

Planeat ve spolupráci s Milošem Raislerem, poradcem v oblasti výživy, představuje novou šablonu receptů – Kuchařka rychle a zdravě. Čeká vás kolem 270 nových rychlých a jednoduchých českých receptů a jejich různých variací.

“Česká kuchyně”
nová šablona v Planeat

Planeat ve spolupráci s Terezou Kukol, poradkyní v oblasti výživy a zdravého životního stylu a naší odbornou konzultantkou, představuje unikátní šablonu receptů z české kuchyně. Připravili jsme vás 244 nových receptů inspirovaných českou kuchyní.